V70
sipeti 2004.04.23. 17:06
V70 avagy a forgós
Az amerikai mobilgyártó egy újabb korszakváltó, az eddigiektõl jelentõsen eltérõ megjelenésû mobilcsodával rukkolt elõ. A "V" széria legifjabb tagja az európai piac számára a nemrég megrendezett hannoveri kommunikációs kiállításon, a CeBIT-en nagy sikerrel mutatkozott be. Az anyaországban is jócskán kijutott a csillogásból, ugyanis az Oscar-díj átadáson a várományosokat a cég szintén e készülékkel ajándékozta meg. Természetesen "szinte" mindezekkel egy idõben itthon is letette kéznyomát a V70-es; a "Design 2002" kiállításon csodálhatták meg az érdeklõdõk a "kis ékszerdobozt".
Napjainkban reneszánszát élõ félbe hajtható telefonok után, a Motorola egy meglepõ, mindemellett igen praktikus megoldással állt elõ. Az elõlap bármely irányban elfordíthatóvá tételével, valamint a kör alakú króm kijelzõvel feladta a leckét a többi vállalat formatervezõinek. Elegáns, divatos megjelenését még a kék "elektró-fényû" háttér és billentyûvilágítás teszi hangsúlyosabbá. Az unikumnak számító külsõ alatt egy a Motoroláktól megszokott, felhasználói tapasztalatokra alapuló menürendszert találunk Hasonlóan a régebbi típusokhoz a menü sorrendje felcserélhetõ és így teljesen testre szabható. A kényelmet és az egyszerû kezelhetõséget segítõ hasznos funkciók széles választékát tapasztalhatjuk. Például az egyes hívások elõtt beállítható a hívószám kijelzés tiltása/kijelzése, valamint lehetõségünk adódik a menükészlet animálására, vagy a megnagyobbítható kijelzésre avagy a "zoomolásra". Szintén nagyon gondos tervezésre utal az is, hogy üzenetet küldhetünk olyanoknak is akiket nem tároltunk a memóriában, hanem csak a fogadott/ nem fogadott hívásokban találhatunk meg. Mellesleg jócskán van helyünk a számok elraktározására is az 500 név számára elegendõ telefonkönyvben. A bejövõ hívásokhoz választhatunk az öt féle vibrálás vagy a 32 féle csengetés közül (természetesen a saját dallamok megadására is "akad" jócskán lehetõség). Szórakoztatásunkról három jól ismert Motorola játék gondoskodik, amelyek közül stílusához a"Black Jack", azaz a "21" illik talán legjobban. Inkább furcsa mintsem szükséges, de a játékokhoz a telefon nem ír belsõ magyarázó utasítást. Ezt viszont más funkcióknál nem tapasztalhatjuk, sõt éppen ellenkezõleg, folyamatosan megjelenik egy kiírás a kijelzõn amikor merül vagy már alacsony az akkumulátor töltöttsége. A hagyományokhoz hûen a V70-esnél is a térerõ semmilyen helyzetben nem hagy minket cserben. Alapcsomag része az extra akkumulátor, a bõrtok, és a headset ami nélkül a telefon becsukott állapotban passzív .
Amit érdekesnek találtunk:
- Az eddig megszokott "smart" gombot a hanghívás váltja fel.
- A gyártó a fém borítás mellett mûanyagot is használt a kivitelezéshez (a középlapnál valamint a kártya tartónál).
- A "menü" behívó gomb kinézetén is történt újítás, mostantól a felirat képe egy "T" betû-szerû gombbal érhetõ el.
- A felcserélt hívás indító/megszüntetõ gombok (ami Motorola rajongóknak természetesen nem új).
Amiken még érdemes lenne javítani:
- Nincs infra port a készüléken
- Sajnos a naptár kissé nehezen kezelhetõ, nincs dátumhoz ugrás.
- Hiányzik a diktafon.
Ami nagyon tetszett:
- A gyönyörû megjelenés, és méret.
- Gyors modem: GPRS
- Aprólékos, valutakonverterrel is ellátott számológép.
- Hangtárcsázás
- Teste szabható menü
- A billentyûzet ergonómikus kialakításának köszönhetõen könnyû a gombokat használni.
Összegzés:
A "luxus" kategória minden bizonnyal legformásabb és legújabb tagja. Fõleg esztétikájával bûvöli el majd közönségét ez a reprezentatív készülék. A Motorolára jellemzõ aprólékos kivitelezés és számtalan hasznos funkció jellemzi. Három különbözõ színben kerül forgalomba nemsokára Magyarországon is.
|