S300
sipeti 2004.04.23. 11:48
S300
A Samsung S300-as telefon után kidobták a piacra az S300M-es készüléket. A változások tulajdonképpen a következők: + 7 gramm és + 3 mm vastagság, - 1 CD, -1 adatkábel az elődhöz képest, és hogy mit kapunk ezért cserébe? MMS szolgáltatást. Egy elég fura húzás volt a Samsung-tól, hogy még CD-t sem adott a telefonhoz.
Első ránézésre egy kis készüléket láthatunk, ami a Samsung-tól már megszokott ezüst színben pompázik. Nagyon elegáns készülék: összecsukva 23 mm, ami egy kicsit vaskosnak mondható, de mindössze 77 gramm súlyával elsőre megfogja az embert. A készüléken még található antenna, de nem zavaró, mert legalább ha nyitva rakjuk le a készüléket az asztalra nem borul hátra. Két kijelzője van ebből a belső egy 128x128 pixeles 65000 színű, amiből 128x97 pixelt mi használhatunk ki (háttérképek, animációk, stb.) A külső kijelző tulajdonképpen egyszerűbbé teszi a készülék használatát, itt megjelenik ha üzenetünk jön, vagy ha hívásunk érkezik, ezen kívül a nem fogadott hívásokat is ide írja ki. Alapállapotban a kijelző nem látszik, helyette egy tükröződő felület van. Kívül még találunk egy állapotjelző LED-et is, aminek színét mi magunk is beállíthatjuk (8 féle szín).
A külső után foglalkozzunk egy kicsit a belsővel is. A bekapcsoláskor madarakat látunk szállni és a telefonunk elkezd zenélni, amiből már sejthetjük, hogy nem mindennapi „audió rendszer” van a telefonban. Bizony a telefon 40 szólamú csengőhangokat képes lejátszani és nem is akármilyen hangerővel. Számos csengőhangot találunk a készülékben a lónyerítéstől a klasszikusokig, érdekesség, hogy a zene ütemére a külső állapotjelző LED villogni kezd és mindenféle színben pompázik. A telefon menüje világos és átlátható. Két nézet közül is választhatunk. Alapból 13 kép közül mazsolázhatunk, amit a háttérbe szeretnénk rakni, ezek között a digitális órától elkezdve a naptáron át mindenféle animáció meg található. Természetesen általunk feltöltött képeket is rakhatunk a háttérbe, és ha nem akarjuk hogy az óra vagy a naptár (amik a külső kijelzőn úgyis megjelennek) belelógjanak a képbe, akkor kikapcsolhatjuk ezeket így csak a kép látszik, semmi más.
A telefonkönyv jól áttekinthető és kezelhető. A neveket 10 hívócsoportba rendezhetjük el. És minden egyes csoporthoz külön logót, csengőhangot és üzenetjelző (SMS) hangot rendelhetünk. A nevek 10 karakter hosszúak lehetnek (?) de ha a gépről töltjük fel EasyGPRS programmal, akkor akár hosszabbak is.
Az SMS írás nagy negatívuma a telefonnak. Bár a gombok elhelyezkedése és mérete miatt akár szuper is lehetne de, alapból T9-es szótárral indít, ami nincs magyar nyelven benne. Ezen kívül nem vált automatikusan a nagy és kis betűk között tehát saját magunknak kell ezt mindenig állítani. A speciális karakterek az 1-es és a + gombon vannak elhelyezve de nagyon rosszul ugyanis még ezen belül is el vannak osztva attól függően, hogy kis vagy nagy betűsírásmódban vagyunk-e. A magyar karaktereket már normálisan kezeli a készülék!
Érdemes még megemlíteni a Naptár funkciót, amit szintén elrontottak egy picit, ugyanis bármikorra is állítjuk be az egyik programunkat, amihez hozzáadhatunk ébresztést és csengőhangot is, a főképernyőn a kis harang addig ott lesz amíg az esemény be nem következik (ha mondjuk 1 évig kéne nézni a csengőt belebolondulnánk)! Az ébresztésnél nincs szundi funkció, vagyis ha egyszer ébresztett és lenyomjuk nem fog többször csörögni. A telefon kikapcsolt állapotban is képes ébreszteni.
Extrákat könnyű megemlíteni, mert nincs túl sok a készülékben. A számológépébe már akár zárójeleket is használhatunk, illetve van pénzváltó funkció. JAVA alkalmazásokat támogatja és alapból 4 játék található benne. Van egy világóra is ami még hasznosnak tűnhet az utazók számára.
A belső rövid áttekintése után nézzük a kiegészítőket. A telefonhoz alapból egy töltőt, egy slim akumlátort, egy normál akumlátort illetve egy headset-et kapunk. Hiába keressük a CD-t, illetve az adatkábelt ezek nem járnak a készülék mellé. Marad az infra portos komunikáció ami, a számítógéppel ugyan kompatibilis (korántsem olyan szinten, mint az SE T610), de más telefonokkal nem lehet összekötni. Ebből kifolyólag külön program kell ha játékokat, háttérképeket vagy csengőhangokat akarunk feltölteni. A program elvileg a CD-n lenne, de mivel CD nincs, így letölthető a www.samsung.com-ról ingyenesen (37M). A program neve EasyGPRS. A magyar karaktereket nem kezeli túl jól a szoftver, ami sok bosszúságot okozhat.
Amit érdekesnek találtunk:
- Külső állapotjelző állíthatóság
- Külső kijelzője
- Hívócsoportok
Amin érdemes lenne javítani:
- SMS írás
- Naptár funkció
- Infra port
- Belső memória a kijelzés
Ami nagyon tetszett
- A külalak
- A dupla kijelző
- 40 szólamú hang
- Kicsi méret
Összegzés: Az S300M-t alapvetően olyan embereknek ajánlanánk, akik telefonálni szeretnek egy telefonnal. Tulajdonképpen semmi extra nincs a készülékben azon kívül, hogy kicsi és majdnem mindent tud, amit egy átlagos mai mobiltelefontól elvárnánk. Aki azt akarja, hogy jó benyomást keltsen elsőre, amikor előveszi a telefonját, annak mindenféle képen ajánljuk az S300M-et.
|